Hızlı Erişim

Harran Üniversitesi Bahar Şenlikleri Coşkuyla Kutlandı

image

30.5.2022

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla Üniversitemiz Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ‘Harran Üniversitesi Bahar Şenlikleri’ büyük coşkuyla kutlandı.

3 gün süren ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapılan 'Harran Üniversitesi Bahar Şenlikleri' Osmanbey Yerleşkesinde düzenlendi.

Öğrencilerimiz, üniversitemizde faaliyet gösteren kulüpler tarafından kurulan bilim, teknoloji ve sosyal amaçlı stantları gezerek şenlik alanında yapılan sportif faaliyetler, dj performansları ve daha pek çok etkinlikte yerlerini aldılar.

Osmanbey Yerleşkesi şenlik alanında yapılan ve birçok ünlü ismin katıldığı bahar şenliklerinde Manuş Baba ve Mehmet Özaslan gibi sanatçılar sahne alırken, spor aktiviteleri, sıra gecesi, Avrupa Mutfağı Yemek Atölyeleri ve farklı grupların konser etkinlikleri yapıldı. Yanı sıra programlarda, sanat atölyesi etkinleri, geleneksel eski spor gösterileri de gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Bahar Şenliğinin ilk akşamında öğrencilerimiz ve vatandaşlar, sanatçı Mehmet Özaslan’ın şarkılarıyla coştu.

Şenliklerin ikinci günü akşamında ise ünlü sanatçı Manuş Baba sahne alarak şenlik alanını dolduran dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Hançer, Genel Sekreterimiz Zübeyir Zorlu, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız konser öncesinde alandaki yerlerini aldılar. Manuş Baba, sevilen şarkılarını, alanı dolduran binlerce Üniversiteli öğrencilerle birlikte seslendirdi. Manuş Baba, sahne performansıyla büyük alkış aldı.

Manuş Baba konseri, üniversite yönetiminden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Hançer ve Genel Sekreterimiz Zübeyir Zorlu’nun Urfa'ya özgü fincan takımını sanatçıya takdiminin ardından kaldığı yerden devam etti. Gece boyunca doyasıya eğlenen gençler, cep telefonlarının ışıklarıyla ünlü sanatçının söylediği şarkılara konser boyunca eşlik etti.

Birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapan Bahar Şenliğinin son günü akşamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Sıra Gecesi ve Halk Oyunları, öğrencilerle buluştu.

Üniversitemizin Kurumsal İletişim Koordinatörlüğünce hazırlanan zengin programları gün boyu takip eden öğrencilerimiz, akşam da konser programlarıyla doyasıya eğlencenin tadını çıkardılar.

27 Mayıs Cuma günü başlayan Bahar Şenlikleri, 29 Mayıs Pazar günü akşamı havai fişek gösterisi ile son buldu.

 

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü