Hızlı Erişim

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Öğrencilerimizle Buluştu

image

23.12.2021


Şanlıurfa’da çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve beraberindeki heyet, Tıp Fakültesi öğrencilerimiz ve doktorlarımız ile Osmanbey Yerleşkemizde bir araya geldiler.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nde okuyan öğrencilerimizle ve üniversite hastanemizde görev yapan hekimlere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen programa, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik,  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. M. Tahir Güllüoğlu, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Halil Çiftçi, Üniversite Hastanesi Başhekimimiz Doç. Dr. Ahmet Güzelçiçek, Genel Sekreterimiz Zübeyir Zorlu, il protokolü, hekimler ve öğrenciler katıldı.

Programda, Bakan Koca, Kovid-19 badiresinin tam atlatılmadığını ama önemli oranda kontrol altına alındığını belirterek, sosyal hayatın kişiler için ciddi risk faktörü olmaktan çıkarak eski düzene yaklaşıldığını ifade etti.

Salgın sürecinin önemli bir gelişmesi olan yerli inaktif aşısı TURKOVAC'ın acil kullanım onayı aldığını ve seri üretime geçtiğini Şanlıurfa'dan tüm ülkeye duyurduklarını hatırlatarak, bu duyuruyu Şanlıurfa'da yapmaktan ve kentteki Tıp Fakültesi öğrencileriyle buluşmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti.

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Koca, salonda bulunanlarla öz çekim yaptı.

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü