Hızlı Erişim

Halfeti Meslek Yüksek Okulunda Turizm ve Kariyer Söyleşileri Düzenlendi

image

7.4.2021

 

Halfeti Meslek Yüksekokulumuz uzaktan eğitim süresince üniversitemizin turizm eğitimi alan öğrencilerine yönelik kariyer ve turizm söyleşileri programları düzenliyor. Öğrencileri turizm sektörü temsilcileri ile bir araya getirip deneyim ve yaz döneminde staj imkânı sağlamayı amaçlayan programlara, turizm sektörünün önemli kuruluşlarının üst düzey temsilcileri katılıyor.

Ocak ayı itibari ile başlatılan programlar, Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Fatih Kayran’ın moderatörlüğünde Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) Başkanı Bayram Özrek’in konuk olduğu ‘Aşçılık ve Eğitim’ konulu söyleşi ile başladı.

Daha sonra seri halinde düzenlenen programlar, Aşçılık Programı Öğr. Gör. Nevzat Emrah Özçelik’in Metropolitan Hotel Executive Chef Serkan Dursun’u ağırladığı ‘Eğitim ve Deneyim’, Meslek Yüksekokulumuz Müdür Yardımcısı S.Ceylin Şanlı Kayran’ın Mersin Oteli Genel Müdürü Fethi Kavunoğu’nu konuk ettiği ‘Turizm ve Kariyer’, yine Meslek Yüksekokul Müdür Yardımcımız Hülya Eraslan’ın Tatilbudur Ege Bölge Temsilcisi Murat Kayaoğlu’nu misafir ettiği ‘Turizm ve İstihdam’ konularındaki söyleşiler ile devam etti.

Mart ayı içerisinde de Yüksekokul Müdürü M.Fatih Kayran’ın moderatörlüğünde turizm sektörünün önemli kuruluşlarından Titanic Hotels Group İstanbul, Bodrum ve Antalya bölgesi İnsan Kaynakları üst düzey yöneticilerinin katılımı ile Kariyer Webinarı düzenlendi. Programda Üniversitemiz ve bölge üniversite öğrencilerine yönelik kariyer eğitimi almaları ve stajyer olarak istihdam edilme imkânı da sağlandı.

Söyleşi program serisi Aşçılık Programı Öğr. Gör. Onur Eraslan’ın Muğla Gastronomi Aşçılar Derneği MUGASDER başkanı Taner Kökten’i ağırladığı ‘Kariyer ve Sosyal Sorumluluk’ temalı söyleşisi ile son buldu.


Üniversitelerde eğitimin, sektörel iş birliği ile güçleneceğine değinen Halfeti Meslek Yüksekokul Müdürü M. Fatih Kayran; “Eğitimin uzaktan devam ettiği bu pandemi sürecinde öğrencilerimizi sektör temsilcileri ile bir araya getirmeye çalışıyoruz. Böyle etkinlikler öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayıp, iletişim ağlarını güçlendirmektedir. Ayrıca sektörde staj ve çalışma imkânı bulmalarına yardımcı oluyoruz. Söyleşi serilerimize katılan ve öğrencilerimize destek veren sektör temsilcileri ile programların hazırlanmasını sağlayan tüm öğretim elemanları arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.