Hızlı Erişim

Üniversitemizde Temel ve Etkili İletişim Eğitimi Verildi

image

30.1.2021

Üniversitemizde Kriz İletişim Yönetimi Eğitim Planlaması kapsamında yapılacak eğitimlerin ilki, "Temel ve Etkili İletişim Eğitimi" konusunda gerçekleştirildi.

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğünün organize ettiği eğitime konuşmacı olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Danışmanı Doç. Dr. Oğuz Göksu katıldı.

Dijitalleşen günümüzde etkili iletişimin ve sosyal medya mecralarının çok daha büyük önem kazandığını belirten Doç. Dr. Oğuz Göksu, bu alanları daha etkili kullanabilmek için hedef kitleye yönelik konuyla ilgili sade tasarımlar oluşturulması, logo ve slogan seçiminin tanıtım noktasında etkili olması gerektiği, yaşadığımız coğrafi konumun göz önünde bulundurulmasının kitleler üzerinde daha samimi olacağı, kurumun veya kişilerin itibar ve imaj yönetiminin yapılması ve oluşabilecek bir kriz durumunda muhtemel kriz senaryolarının güncel ve pratik olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca sosyal medyadan oluşabilecek dezenformasyonla mücadele noktasında ortaöğretimde başlatılan Medya Okur Yazarlığının akademik boyutta incelenmesi ve öğrencilere okutulması gerektiğini dile getirdi.

Moderatörlüğünü Üniversitemiz Kurumsal İletişim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Tabak’ın üstlendiği çevrimiçi sunuma, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektör Yardımcılarımız, Şanlıurfa’daki kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, üniversitemizin farklı birimlerinde görev yapan iletişim temsilcileri ile ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldı.

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü