Hızlı Erişim

AB Ofisi Erasmus+ Program Koordinatörlüğü, Bölüm Koordinatörleri ile Toplantı Gerçekleştirdi

image

16.11.2020

Harran Üniversitesi AB Ofisi Erasmus+ program Koordinatörlüğü, zoom programı üzerinden bölüm Erasmus + koordinatörlerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Bahar dönemi için seçilen erasmus öğrencileri hakkında yapılan toplantıya Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Hançer de katılım sağladı.
Erasmus+ programı ile yurt dışına giden öğrencilerin, bu deneyimi kazanmalarının önemine değinen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Hançer, öğrencilere gönüllü danışmanlık yapan bölüm koordinatörlerine teşekkür ederek öğrencilerin yurt dışı deneyimi kazanımlarını sağlamak için bölüm koordinatörlerinin mümkün olduğu kadar esneklik göstermelerini istedi.
Erasmus+ Kurum Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Fred Barış Ernst de konuşmasında bölüm koordinatörlerine çok iş düştüğünü belirtti. Öğrencilere yaptıkları danışmanlıktan dolayı teşekkür etti.
Pandemi süreci içerisinde öğrencilerin karşılaşacakları zorlukları ve takip edebilecek yolları anlatan AB Ofisi Erasmus+ Program Koordinatörlüğü’nde görevli Öğr. Gör. Kâmil Harman, 2020-2021 Akademik yılı bahar döneminde öğrenci öğrenim hareketliliğine gönderilmek üzere 20 öğrenci ve yaz döneminde staja gönderilmek üzere 20 öğrenci seçimi yapıldığını belirtti. Bu süreçte öğrencilerin, bölüm koordinatörlerin desteklerine çok ihtiyaçları olduğunu ve onlara hangi alanlarda yardımcı olunacağı konusunda bilgiler verdi. Öğrencilerin gittiği üniversitede almış olduğu derslerin ve yaptıkları staj faaliyetlerinin tanınabilirliğinin önemine değindi.