Hızlı Erişim

Nitelikli Turizm Meslek Elemanları Halfeti MYO’da Yetişiyor

image

17.1.2020

 

Harran Üniversitesi Halfeti Meslek Yüksekokulu Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı öğrencileri, “seyahat otomasyon programı eğitimleri” ile turizm endüstrisinde aranan nitelikte personel olarak yetişiyor.

Halfeti Meslek Yüksekokulu, öğrencilerine nitelikli eğitim verebilmek, turizm endüstrisinde faaliyet gösteren acentaların kullandıkları yazılım programları hakkında öğrencilerine bilgi sağlayarak donanımlı bir şekilde mezun edebilmek amacıyla San Tourism Software Group ile ‘Sejour Incoming Acenta Programı’nın lisanslı kullanımı konusunda anlaşma sağladı. Departmanlara özel dizayn edilmiş menüleri ile “Kontrat, rezervasyon, operasyon, tur ve faturalama” imkanı sunan bir yazılım olarak öğrenciler program hakkında bilgi sahibi olabilecekler ve gelecekte bu eğitim sayesinde meslek alanlarında işlerini kolayca takip edebilecek ve çözüm bulabileceklerdir. Seyahat, Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü bazında verilecek olan otomasyon programı ile eğitim sonunda ilgili kuruluş tarafından yetkinlik belgesi verilerek öğrencilerin turizm endüstrisinde aranan niteliklere ulaşmaları sağlanacaktır.

Seyahat, Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Hülya Eraslan, “Sejour Incoming Acenta Programı”nın Meslek Yüksekokulu bünyesinde öğrencilere bir eğitim olarak verilmesini görüşmelerle sağlayarak, nitelikli turizm meslek elemanları yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Turizm endüstrinde yüksek hizmet kalitesini hedefleyen acentaların kullandıkları yazılım sistemlerinin öğrenciler tarafından öğrenilmesi ve mezuniyet sonrasında kolaylıkla turizm endüstrisinde istihdam edebilmeleri açısından önem arz ettiğini bildirdi.

Nitelikli meslek elemanı yetiştirmek için üniversite sektörel işbirliğinin önemine değinen Halfeti MYO Müdürü M. Fatih Kayran, yapılan anlaşma ile öğrencilerin alanlarında önemli bir yeterliliğe sahip olacağını söyledi. Bu bağlamda bilgisayar laboratuvarında bulunan tüm bilgisayarlara programı ücretsiz olarak lisanslayarak eğitime destek olan San Tourism Software teşekkür ederek, bahar dönemi derslerinde kullanılacak programın öğrencilere hayırlı olmasını diledi.