Hızlı Erişim

Hizmet İçi Eğitim Programları Devam Ediyor

image

12.9.2019

 

Harran Üniversitesi’nde hizmet içi eğitim programlarının 7.cisi gerçekleştirildi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Üniversite Tanıtım Ofisi Koordinatörlüğü işbirliğinde yapılan ‘Bilişim Kaynakları Kullanımı’ konulu sunum, Hilvan Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Mehmet Emin Aydoğdu tarafından yapıldı.

Ziraat Fakültesi konferans salonunda yapılan etkinliğe, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Siverekli, Üniversite Genel Sekreteri Abdülhalim Dündar, İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şube Müdürlüğü temsilcileri, üniversite daire başkanları ve idari personeller katıldı.

Günümüz teknolojisinin siber saldırılara daha açık hale gelmesinden dolayı mevcut internet sisteminin güvenilir ve etkin kullanılması açısından buna yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesinin önemini belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Siverekli, bu teknolojileri kullanırken mutlaka güvenlik açıklarına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Küreselleşen dünyada teknolojinin üniversiteler tarafından çok iyi kullanılması gerektiğini anlatan Siverekli, Harran Üniversitesi’nin bu teknik altyapıya sahip olduğunu, kurumların kendi bünyelerinde gerek mobil teknolojiler gerekse bilgisayar teknolojileri yönünden her türlü önlemi alması gerektiğini belirtti.

Siber saldırılar ve zararlı yazılım türlerinden bahseden Öğr. Gör. Mehmet Emin Aydoğdu, Siber güvenlik le ilgili konuların kapsamlı olarak ele alınması ve tüm kullanıcıların bilişim kaynaklarını kullanırken daha dikkatli olmaları gerektiği hususunda bilgiler sundu.

Dünya genelinde siber saldırıların giderek fazlalaştığını belirten Aydoğdu, bilgisayar kullanıcılarının bu konularda daha fazla bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti.