Hızlı Erişim

Sosyal Bilimler MYO’da Engelsiz Yaşam Konferansı-Sergisi düzenlendi

image

5.12.2023

 

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ‘Engelsiz Yaşam Konferansı-Sergisi’ düzenlendi.

Eyyübiye Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy Konferans salonunda yapılan programa, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Rektör Yardımcılarımız, Yüksekokul Müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler; dış paydaş olarak Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı, Şanlıurfa Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Emine Demirkol Özel Eğitim Okulu, Şanlı Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği yetkilileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan programda, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Öğretim Görevlisi Dr. Hülya Eraslan birer açış konuşması yaptılar.

Açılış konuşmaların ardından Harran Üniversitesi Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Basık, MYO Engelli Birim Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Yusuf Taha Okan, Şanlı Görme Engelliler Spor Kulübü Dernek Başkanı Osman Keskin, Emine Demirkol Özel Eğitim Okulu Müdürü İbrahim Halil Başıbeyaz, Şanlıurfa Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Bozan Doğan, engelli bireylerin yaşamlarındaki zorlukları ve çözümleriyle ilgili birer sunum gerçekleştirdiler.

Sunumlarda, özel gereksinimli bireylerin sosyal hayata katılımlarında karşılaştıkları zorluklar ile bu konuya ilişkin yapılan düzenlemeler gibi konular ele alındı. Ayrıca Harran Üniversitesi’nde özel gereksinimli öğrencilerimiz için yapılan çalışmalar anlatıldı.

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğr. Üyesi Doç. Dr. Emine Teker’in organizesinde gerçekleştirilen Engelsiz Farkındalık Afiş Tasarım Gösterisi, fuaye alanında izleyicilerden büyük beğeni gördü.

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü