Hızlı Erişim

Veteriner Fakültemizde Geleneksel Erasmus Günleri Etkinliği Gerçekleştirildi

image

14.10.2022


Harran Üniversitesi’nin 30. kuruluş yılı kapsamında Veteriner Fakültesi Mehmet Akif Ersoy konferans salonunda “HARRANVET ERASMUSDAYS2022” başlığı ile geleneksel öğrenci öğrenim ve staj hareketliliği bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bölüm Erasmus Koordinatörü Doç. Dr. Birten EMRE’nin Veteriner Fakültesinde Erasmus+ programı ile ilgili yapılan hareketlilikler ve aday öğrencilerin erasmustan nasıl yararlanabileceği konusunda bir sunum gerçekleştirdiği programa, Rektör Yardımcımız ve aynı zamanda Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat DENEK, Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ömer KORKMAZ, Doç. Dr. İsmail DEMİRCİOĞLU ve öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oktay KESKİN ve fakülte öğrencileri katıldı.

Programda, 2020-2021 ve 2021-2022 Eğitim öğretim döneminde Üniversitemiz Erasmus+ programı ile İtalya, Polonya ve Romanya’da bulunabilme fırsatını yakalayan lisans ve lisansüstü öğrencilerden Berfin Eftelya GÜDER, Sadiye Dilşa ATEŞ ve Anıl KARAKAŞ gerçekleştirdikleri hareketliliklerle ilgili birçok konu hakkında tecrübelerini arkadaşlarına aktararak öğrencileri Erasmustan yararlanmaya teşvik ettiler.

Program sonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihat DENEK, salonda bulunan öğrencilere Erasmus programının önemine değinen bir konuşma yaptı. Konuşmasında, yabancı dil öğrenmenin öğrenciler açısından gerekliliğini, üniversitemizde erasmusa verilen önem ve bu programdan yararlanılmasının öğrencilerin vizyonu açısından kayda değer bir ilerleme sağladığını belirterek Veteriner Fakültesinin yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı hocaları ve öğrencileri tebrik ettiğini söyledi.