Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde 2016-2017 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.
Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Mühendislik Fakültesinde düzenlenen akademik yıl mezuniyet törenine, Rektör Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör Yardımcıları  Prof.Dr. Ali Sarıışık ve Prof.Dr. Şerafettin Çelik, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Tahir Güllüoğlu, Öğretim Elemanları, mezun durumdaki öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılışında ilk olarak Elektrik Elektronik Mühendisliği bölüm başkanı Doç. Dr. M. Tahir Güllüoğlu bir konuşma yaptı. Güllüoğlu konuşmasında; “Değerli velilerimiz, Sizlerin evlatlarınıza yaptığınız fedakârlığı bende bir baba bir veli olarak çok iyi anlıyorum. Böyle değerli evlatlar yetiştiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bir üniversitenin kimliği, temel bileşenlerinden biri, o üniversitenin mezunlarıdır. Mezunların göstereceği sağlam duruş ve beceri o üniversitenin adına ve yarınlarına sahip çıkma adına çok önemlidir. Karşılaşacağınız zorlukların üstesinden geleceğinize inanıyorum. Yılmadan başarıya koşmalısınız. Bizler için en büyük ödül sizin başarılı olmanızı görmektir. Yolunuz açık olsun” dedi.
Ardından konuşma yapan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa; “Bu yıl 8 bölümde bulunan 2 Bin 200 öğrencimizden 400’ünü mezun etmenin haklı gurunu yaşıyoruz. Ülkemizin gelişmesi için mühendisler çok önemlidir. Teknoloji için Sanayi, sanayi için bilim bir gerekliliktir. Bilim ise üniversitelerimiz tarafından geliştirilmektedir. Fakülte olarak bu doğrultuda araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi en iyi şekilde sürdürüyoruz” diyerek mezun olan öğrencileri tebrik etti. Onlara yeni hayatlarında başarılı olmalarını temenni etti.
Çocuklarının bu mutlu gününde yalnız bırakmayan ailelere hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Rektör Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, Ülkemizin bugün çok iyi eğitilmiş ve araştırma geliştirme yapan mühendislere ihtiyacı olduğunu söyledi. Rektör Taşaltın;  “Yeni Türkiye’yi en modern elektrik ve elektronik cihazlarla donatacak olan sizlersiniz. Burada aldığınız eğitimle yeterli altyapıya sahip oldunuz. Bundan sonra sizin çalışmalarınız ve azminiz, hem sizi hem de ülkeyi geliştirecek. Bunun da anahtarı, hayatta karşılaşacağınız her türlü zorluklar karşısında güçlü durmaktır” diyerek öğütlerde bulundu.
Yaklaşık 2 saat devam eden program, mezun öğrencilere diplomalarının dağıtılması ve dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından kep fırlatma etkinliği ile son buldu.