Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 2016-2017 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Mühendislik Fakültesinde düzenlenen akademik yıl mezuniyet törenine, Rektör Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Sarıışık, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa, Kamu kurum ve müstakil teşkilat idarecileri, Öğretim Elemanları, mezun durumdaki öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılışında ilk olarak İnşaat Mühendisliği bölüm başkanı Doç.Dr. Kasım Yenigün bir konuşma yaptı. Yenigün konuşmasında; bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızı en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıp, mezun ediyoruz. Ülkemize faydalı mühendisler olarak aldıkları görevlerde başarılı olmalarını diliyorum” dedi.

Ardından konuşma yapan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa, mezun olan öğrencileri tebrik etti. Öğrencileri en iyi şekilde eğiterek birer iyi mühendis olmalarını sağladıklarını belirterek onlara yeni hayatlarında başarılı olmalarını temenni etti.

Çocuklarının bu mutlu gününde yalnız bırakmayan ailelere hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Rektör Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, yeni mezun olan meslektaşlarına, hayatta karşılaşacakları zorluklar karşısında güçlü durmalarını ve yılmamaları konusunda öğütlerde bulundu.

Yaklaşık 2 saat devam eden program, mezun öğrencilere diplomalarının dağıtılması ve dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından kep fırlatma etkinliği ile son buldu.