Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesinde 2016-2017 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Konferans Salonunda düzenlenen mezuniyet törenine, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bürhan Akpunar, Prof. Dr. Ali Sarıışık, Fakülte Öğretim Elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet töreni, resim bölümü öğretim elemanlarının düzenlediği karma resim sergisi ile başladı.

Üç bölümden 140 öğrencinin mezun olduğu Eğitim Fakültesi mezuniyet töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, en kutsal meslek olan öğretmenlik hayatına atılacak olan öğrencilere yeni hayatında başarılar diledi. Öğrencilere hayatta karşılaşacakları zorluklar karşısında güçlü durmalarını ve yılmamaları konusunda nasihatte bulundu.

Daha sonra söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bürhan Akpunar ise eğitim fakültesinde en iyi eğitimi vermeye çalıştıklarını söyleyerek; “Bugün bu iyi eğitimi alarak mezun oldunuz. Yeni nesil sizin vereceğiniz eğitimle şekillenecek. Sizlerinde bu görevinizi en iyi şekilde yapacağınıza inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Öğrencilerin mezuniyet belgeleri verilmesinin ardından müzik bölümünün organize ettiği bir konser ile devam eden tören kep fırlatma etkinliğiyle son buldu.