TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü uzmanları, Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine ‘‘Proje Hazırlama Eğitimi’’ verdi.

İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim,  Doç. Dr. Ahmet Çakır,  Doç. Dr. Kasım Kaya, Kurum uzmanları ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen eğitimde, kurum uzmanları TKDK faaliyetleri, desteklenen sektörler ve TKDK projelerinin hazırlanma süreçleri hakkında bilgi verdi.

Proje hazırlama eğitimi nedeni ile öğrenciler katılım belgelerinden aldıktan sonra, TKDK desteği ile kurulan pamuk yağı üretim ve süt işleme tesisini ziyaret etti.

Doç. Dr. Kaya ve Doç. Dr. Çakır; eğitim ve işletme gezilerinin çok verimli ve eğitici olduğunu belirterek öğrencilerin anlatılan teorik bilgileri uygulamada görme fırsatı yakaladıklarını söyledi. Ayrıca TKDK yatırımlarının Şanlıurfa ekonomisine ve istihdama önemli etkide bulunduğunu ve bunu yerinde görmenin mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi. TKDK’nın ev sahipliğinden duydukları memnuniyetlerini ifade eden katılımcılar bu tür etkinliklerin devam etmesinin önemini vurguladı.

Dr. Yetim; Üniversite ile işbirliği içinde olduklarını, daha öncede çeşitli çalışmalarda bir araya geldiklerini ve bu işbirliğini daha da geliştirmek için ellerinden gelen her türlü çabayı göstermeye devam edeceklerini ifade etti.