Hızlı Erişim

Sağlık Hizmetleri MYO Öğrencilerine İSG Eğitimleri Verildi

image

9.6.2021

Üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Direktörlüğü tarafından Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği ile Hijyen eğitimi düzenlendi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mehmet Murat Yaşar tarafından organize edilen eğitim, İş Sağlığı Güvenliği Uzmanları Prof. Dr. Güzel Yılmaz ile Prof. Dr. Ali Volkan Bilgili ve iş yeri Uzman Hemşireleri Gülsüm Kökten ile Leyla Yılmaz tarafından verildi.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği, Meslek Hastalıkları ve Hijyen konularında yaklaşık 650 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen zoom üzerinden üniversitemiz Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü katkılarıyla yapılan program, Harran Üniversitesi Youtube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan 21 farklı programdaki öğrenciler aldıkları İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi ve aldıkları sertifikalar ile farklı sağlık kuruluşlarında stajlarını yapabilecekler. Düzenlenen bu eğitimler sayesinde öğrenciler yeni dönemde çalışacakları iş yerinin hijyen ve enfeksiyon hususlarında kurumsal sorumluluklarını yerine getirmeleri konusunda herkese yol gösterecekler.

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü