Hızlı Erişim

Diş Hekimliği Öğrencilerimiz Beyaz Önlüklerini Giydiler

image

22.11.2022

 

Diş Hekimliği Fakültemiz tarafından 22 Kasım Diş Hekimliği Günü kutlama etkinlikleri kapsamında 2022-2023 eğitim öğretim yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi.

Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda yapılan törene, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihat Denek, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İzzet Yavuz, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Halil Çiftçi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. M. Akif Altay, Eczacılık Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Abdulcenap Cevheri, Üniversite Hastanesi Başhekimimiz Doç. Dr. İdris Kırhan, fakültelerimizin dekan yardımcıları, Şanlıurfa Diş Hekimleri Odası Başkan Vekili Dt. Müslüm Saraçoğlu, bölüm başkanları, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından 22 Kasım Diş Hekimleri Günü ve Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kutlama etkinlikleri münasebetiyle Diş Hekimliği Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İzzet Yavuz, Şanlıurfa Diş Hekimleri Odası Başkan Vekili Dt. Müslüm Saraçoğlu ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihat Denek tarafından birer açış konuşması gerçekleştirildi.

Diş Hekimi olma yolundaki ilk adımlardan biri olan önlük giyme töreni heyecanını paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihat Denek; Beyaz önlük saflıktır, temizliktir, masumiyetin göstergesidir. Zorlu bir yola çıktınız. Birazdan giyeceğiniz beyaz önlüğün sorumluluğunu taşıyabileceğinize yürekten inanıyorum. Meslekte çeşitli zorluklarla karşılaşıp, sıkıntılar yaşayabilirsiniz, ama gerçekten bu mesleğin kıymetini bilerek hayatınıza devam etmenizi tavsiye ediyorum. Her zaman her koşulda sizlerin yanınızda olacağınızı bilmenizi istiyorum. Fakültenizden mesleki olarak donanımlı hekimler olarak mezun olacağınıza inancımız tamdır. 22 Kasım Diş Hekimleri Gününüzü kutluyor, öğrenim hayatınızda başarılar diliyorum.

Tüm velilerimize de buraya gelerek gençlerimizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Gençlerimize de beyaz önlük gibi hem eğitimlerinin hem de gelecekteki meslek hayatlarının bembeyaz olmalarını diliyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından ilk defa önlük giyecek olan 91 öğrenciye protokol tarafından beyaz önlükleri giydirildi. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü